Yalın Üretimin Özü
Yalın Üretimin Özü
Şirketlerin başarısı Müşterinin istediğini vermek, Müşterinin istediği zamanda vermek, Müşterinin kabul edeceği fiyata vermek üzerine kuruludur. Yalın üretimin özü ise yukarıdaki bu üç parametreyi sekteye uğratan israf kalemlerine odaklanmaktır. Kısa bir eğitimle İsrafın aslında ne demek olduğunu, yalın üretimin amacının ne olduğunu net bir şekilde öğreneceksiniz...

Yalın Üretimin Özü eğitimi için TIKLAYIN

Yalın Üretim Araçları Eğitimi
Yalın Üretim Araçları
Bu eğitim ile Yalın Üretimin şirketinizde uygulanması gereken hemen hemen bütün araçlarını çok fazla detaya girmeden Yalın Üretim hakkında bir şeyler biliyorumdan çok daha öteye geçeceksiniz. Bu eğitim, Yalın üretim araçlarını tek tek anlattığımız eğitimden önce alınması gereken bir eğitimdir.

Yalın Üretim Araçları eğitimi için TIKLAYIN

OEE - Ekipman Etkinlik Oranı Hesabı
OEE - Ekipman Etkinlik Oranı
Şirketin Kalite, Çalışabilirlik ve Performans üçlüsünden oluşan verimini tam olarak görmenizi ve verimlilik açısından geçmişte neredeydik, şimdi neredeyiz sorularına cevap verip, gelecekte nereye gideceğinize ışık tutacak bir çalışmadır.
Ekipman etkinlik oranı OEE, toplam ekipman etkinliği veya TEE olarak da anılır.
OEE hesabı en basit haliyle OEE[%] = Kullanılabilirlik Oranı x Performans Oranı x Kalite Oranı şeklindedir.

OEE hesaplama eğitimi için tıklayın

TPM nedir?- Toplam üretken bakım nedir?
TPM - Toplam üretken bakım Yalın üretim sisteminin olmazsa olmazlarından, plansız, arıza nedeniyle duruşlar nedeniyle oluşan üretim ve şirket kazanç kayıplarını azaltmak için kullanılan bir sistemdir. Öğrenmek şirketinize kar, size kariyer getirecektir. TPM Nedir sorusunun cevabı, İngilizce Total Productivity Maintenance kelimelerinin baş harflerinden alır ve Toplam Verimli Bakım anlamına gelir. Tüm çalışanların katılımı ile, otonom bakım ile, arıza giderme yerine önleme yaklaşımını benimseyen, makine ve ekipman etkinliğini en üst düzeye getiren bir bakım yönetimi yaklaşımıdır. TPM çalışanları, makineleri ve ekipmanları geliştirerek şirket kültürünü değiştirmeyi amaçlar. TPM, kayıpların azaltılması ve verimliliğin arttırılması için kullanılan bir yöntemdir.

Hemen şimdi TPM öğrenmek için TIKLAYIN

FMEA Hata modlari ve etkilerinin analizi
FMEA yeni bir ürün tasarımı veya prosesi söz konusu olduğunda, oluşabilecek olan hataları ve riskleri en aza indirmek için uygulanır. Otomotiv ve otomotiv yan sanayiinde uygulanması şart olan FMEA, daha sonra beyaz eşya endüstrisine ve son olarak da ISO 9001'in güncellenmesi ile birlikte risk analizi olarak artık diğer endüstrilere de geç de olsa girmeye başladı. Bu eğitimde FMEA'nın ne olduğunu ve nasıl uygulayacağınızı gerçek örnekleriyle birlikte göreceksiniz.

Online FMEA Hata modlari ve etkilerinin analizi eğitimi için TIKLAYIN

SWOT Stratejik Analiz
Stratejik yönetim söz konusu olduğunda öncelikle mevcut durumunuzu analiz etmeniz, güçlü yanlarınızı ve zayıflıklarınızı bilmeniz, kuruluş dışı çevrenin kuruluşunuza olan fırsat veya tehdit gibi etkilerini değerlendirmeniz için SWOT analiz yöntemi en sık kullanılan yöntemlerden biridir. SWOT eğitimi ile birlikte uygulama sonrası çalıştığınız kuruluşlar ilgili veya kendiniz için uygularsanız kendiniz için farkındalıklarınız artacak ve daha gerçektçi kararlar alabileceksiniz.

SWOT Stratejik Analiz eğitimi için TIKLAYIN

5S İşyeri düzeni
İşyerleri için ister hizmet üretsin isterse de imalat yapsın, verimliliğin ilk olmazsa olmazı temizlik, tertip, düzendir. Japon üreticiler bunun çok önceden farkına vararak bir sistem geliştirmişler ve adına da 5S sistemi demişler. Japonya\'da bu sistemin etkinliğini gören Amerikalı otomotiv endüstrisi aradaki verim farkını kapatmak için bu sistemi kendi fabrikalarında uygulamaya başlamış ve ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. Bu eğitimde 5S\'i örnekleriyle tam olarak görecek ve rahatlıkla uygulayabilir düzeye geleceksiniz.

Online 5S İşyeri düzeni eğitimi için TIKLAYIN

Ürün maliyeti hesaplama
Şirketlerin %92'si ürün maliyetlerini doğru hesaplayamıyor

Doğru yaptığınızda kar elde ettiğiniz, yanlış yapanların ise şirketlerine zor duruma soktuğu bir konu.

Herkese kolay gibi gelen ama iş büyüdüğünde aslında göründüğü kadar da kolay olmayan bir konu. Bu eğitimle, ürün maliyetlerinin değişik yollarla nasıl hesaplanacağını basit bir dille öğrenip hemen iş yerinize uygulamak isteyeceksiniz.

Ürün maliyeti hesaplama eğitimi için TIKLAYIN

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Olması gerektiği gibi uygulandığında şirketinize çok fazla fayda sağlayan, kaliteyi yükselten, müşteri memnuniyeti sağlayan, maliyetleri düşüren ve organizasyondaki kaosu engelleyen bir sistemdir. Doğru uygulama, doğru bilgi gerektirir. Bu eğitimimizde ISO 9001:2015 versiyonunu her yönüyle eksiksiz bir şekilde örnek açıklamalarıyla öğreneceksiniz.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi için TIKLAYIN

Özgeçmiş hazırlama
Özgeçmiş bir çeşit sizin ve yeteneklerinizin reklamıdır.

Bir işe girmek için mülakata çağırılma şansı ancak iyi bir özgeçmişle mümkündür. İş ilanını veren şirketin bulabileceği en iyi kişi siz de olsanız iyi bir özgeçmiş hazırlayıp da göndermediyseniz o işe girme şansınız yoktur.

Bu nedenle bir işe girmenin ilk şartı iyi özgeçmiş hazırlamaktır. Bu eğitimde özgeçmiş hazırlanırken nelere dikkat etmek gerekli ve yapılmaması gereken özgeçmiş / CV hataları nelerdir öğreneceksiniz.

Hatalı/Eksik Özgeçmiş yüzünden iş kaçırmayayım diyorsanız TIKLAYIN